Podsumowanie konkursu CEE Released 2018Gala finałowa, która odbyła się 21 czerwca 2018 na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła etap konkursowy polskiej edycji programu CEE Released. W ramach konkursu 15 najlepszych spółek z całej Polski zaprezentowało się przed gronem potencjalnych inwestorów i partnerów. Zwycięzca polskiej edycji konkursu, firma Photon Entertainment, zdobył również nagrodę główną w międzynarodowym finale konkursu 26 czerwca podczas EBAN Annual Congress 2018 w Sofii.

CEE Released to międzynarodowy program dla szybko rozwijających się spółek, w którym partnerzy programu i aniołowie biznesu - przedsiębiorcy oraz top menedżerowie pomogą najlepszym firmom skalować swoją działalność w Polsce i na rynkach zagranicznych. Jest to pierwszy w historii program transgraniczny w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, który zapewni firmom na wczesnym etapie rozwoju zwiększenie skali i możliwości wzrostu dzięki wsparciu uznanych aniołów biznesu i ekspertów rynkowych, a także poszerzeniu możliwości dostępu do kapitału.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest startup Photon Entertainment, który zdobył pierwsze miejsce nie tylko w Polsce ale również na międzynarodowych finałach w Sofii. Photon jest producentem interaktywnego robota edukacyjnego, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania i nowych technologii. Użytkownicy (dzieci), przy pomocy fabularnej aplikacji poznają podstawy programowania, działanie czujników zamontowanych w robocie, a kiedy opanują tą wiedzę uczą robota jak z nich korzystać odblokowując w nim nowe funkcjonalności. Jest to pierwsze tego typu podejście do nauki technologii na świecie.

Cała finałowa piętnastka z Polski ma zagwarantowane miejsce w programie rozwoju CEE Released, którego istotną częścią będzie cykl warsztatów, które pomogą zaplanować, sfinansować i wdrożyć strategię dalszego rozwoju, w tym na rynkach międzynarodowych.

Organizatorem polskiej edycji programu jest klub inwestorów prywatnych CobinAngels, a patronat nad tym wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Inicjatorami CEE Released są European Business Angels Network (EBAN) oraz Cornerstone Communications.

Szczegółowe informacje o CEE Released: www.cee-released.pl